Minikurz
NOŠENÍ DĚTÍ
S RADOSTÍ
A LEHKOSTÍ
+
2 PŘEDNÁŠKY
Jak vybrat šátek a nosítko
+
10 PŘEDNÁŠEK
o rodičovství

Pojďte se mnou bez obav objevit kouzlo nošení dětí v šátcích a nosítkách!

Minikurz zdarma již proběhl, ale stále můžete získat celý jeho obsah plus navíc přednášky Jak vybrat šátek a nosítko a dalších 10 zajímavých přednášek z festivalu Kouzlo nošení! 

Nabídka platí pouze do pondělí 28. 2. 2022.

🤱 Nestihli jste shlédnout videa z minikurzu, ale obsah Vás zajímá nebo se k němu chcete vracet?

🤱 Zajímají Vás i další témata mimo nošení?

Nyní můžete získat celý obsah
minikurzu Nošení dětí s radostí a lehkostí
a 12 zajímavých přednášek navíc!

CO SE V 6 VIDEÍCH MINIKURZU DOZVÍTE?

Probereme, proč nosit ze tří různých pohledů

Mrkneme se na to z pohledu historie, biologie i výhod nošení.

Rozklíčujeme si, proč je v pořádku nošení ze zdravotního hlediska 

Vysvětlíme si, jak je dítě fyziologicky od přírody k nošení stvořené a proč mu nošením neublížíme, když to děláme správně. Až poznáte tyto souvislosti, už Vás nic nerozhodí. 

Zvedneme si důvěru ve své schopnosti a intuici

Ukážeme si, jak si poradit s vlastním strachem, že navážeme špatně a jestli to neovlivní miminko. Prozradím Vám pár tipů, které pomohly už stovkám maminek z mých kurzů. 

Probereme názory a nevyžádané rady okolí

Názory jiných lidí umí zasít semínko pochybností velice jednoduše. Nejnáročnější je se  vypořádat s argumenty vlastní rodiny. Poradím Vám, proč a jak si stát za svým názorem a čím jim vzít vítr z plachet. Také Vám dám svůj tip, jak nenarazit u lékařů. 

Ukážeme si, jak jednoduše vyřešit praktické stránky nošení

Povíme si, od jakého věku a jak dlouho ideálně nosit. Mrkneme se i na nošení na zádech z pohledu nošení dítěte v úvazu na zádech i jak nošení působí na záda nosící osoby. A odhalíme základy výběru správné nosící pomůcky. 

2 PŘEDNÁŠY JAK VYBRAT ŠÁTEK A NOSÍTKO

Během hodiny se dozvíte vše potřebné, jak vybírat šátek a nosítko. Projdeme si nejdůležitější faktory u výběru šátku. Víte, že je dobré se zamyslet až nad 18 z nich? Pečlivě si vysvětlíme jednotlivé typy nosítek a podle čeho je vybírat. 

Na konci budete mít návod, jak zúžit dnešní velkou nabídku tak, abyste vybírali z toho, co je pro vás vhodné a váhali už třeba jen nad barvou. 😉

Po absolvování tohoto minikurzu začnete nosit s radostí a bez obav! 

10 PŘEDNÁŠEK Z FESTIVALU KOUZLO NOŠENÍ

Každá přednáška má 50 – 60 minut.

Objevte kouzlo dětských emocí i VY

Bc. Adriana Nováková, Akademie Rodičovství

Kladete si otázku, jak nejlépe zklidnit pestré emoce vašeho dítěte? Jste vyčerpaní z pobytu na dětském hřišti, protože stále řešíte hádky kolem půjčování bábovek? Občas křičíte, pláčete a říkáte si, že už je toho nějak moc? Chtěli byste znát pár triků, jak vypjaté situace zvládat? Víte o tom, že dětský pláč a kňourání je jedním z nejhorších zvuků? Není snadné to vždy ustát. Přesto projevovat emoce je v pořádku – víte proč? Každý záchvat vzteku je výsledkem neuspokojené potřeby nebo touha vyjádřit negativní pocity, se kterými si dítě neumí poradit.

V přednášce se dozvíte několik skvělých způsobů, jak lze dítě utišit během několika sekund, jak je podpořit a naplňovat jeho potřeby, aby se zdravě vyvíjelo. Objevte kouzlo zvládání emocí i VY.

Jak sledovat a podporovat psychomotorický vývoj dítěte v prvním roce života

Mgr. Dagmar Lisá, Be Balanced

Přednáška sleduje důležité vývojové milníky v pohybovém vývoji dětí především v prvním roce života. Ukážete si také důležitost rozvoje smyslových funkcí u nejmenších dětí. Řeknete si tipy a doporučení na vhodnou stimulaci a rozebereme zdravotní aspekty nošení jako vhodné stimulace správného psychomotorického vývoje.

Počátky kojení – kojení v ranném poporodním období 

Jana Barrera, Přirozené mateřství

Způsob, jakým se miminko narodí, má jednoznačně velký vliv i na kojení. Na přednášce se dozvíte, jak je kojení prospěšné, co je dobré po porodu podpořit, aby se kojení dařilo od samého začátku, o souvislostech kojení, nošení a společného spánku, jaké jsou nejčastější potíže s kojením v počátcích a jaké je jejich řešení.

Spánek a kojení

MUDr. Lenka Danielová, S láskou k dětem i sobě

Spojení spánku, jeho cyklů a kojení je zřejmé. Mnoho rodičů trápí otázky častého buzení, častého kojení, téma odstavení a emoce s tím spojené. V přednášce si povíte o základech fyziologie, o propojení emocí rodičů a dítěte, o tom jak poznat, co miminko chce a jak zvládnout náročné noci i bez nutného odstavení.

Křehká mateřská psychika

Veronika Kubrichtová, Úsměv mámy

Mateřství je krásné, ale jako každá velká změna s sebou přináší kromě lásky a radosti i těžší chvíle, o kterých se příliš nemluví. Přibližně jedna z pěti maminek navíc prožije v těhotenství nebo po porodu psychické obtíže. Aby už maminky netápaly, co se s nimi děje, vznikl Úsměv mámy. Na přednášce si řeknete,  jak potíže vypadají (formou příkladů), kdo s nimi umí pomoct a jak hýčkat křehkou mateřskou psychiku.

Znakování – přirozená řeč miminek

Ing. Michaela Tilton, MBA, Baby Signs

Jak s dětmi mluvit, když ještě neumějí vydat ani hlásku? A co s dětmi, které už mluví, ale stále se od nich nedozvíte, proč se zlobí nebo co je bolí? To vše vám prozradí Michaela Tilton ve svém povídání. A určitě se podívá na zoubek i bilingválnosti a poradí, jak jí dosáhnout.

Diastáza břišních svalů

Mgr. Lucie Ternová, Mamasport.cz

Mnoho maminek trápí dlouhé měsíce a roky po porodu tzv. diastáza. Ta se projevuje nejen esteticky “vyvaleným bříškem”, ale bývá často příčinou bolestí zad, oslabeného pánevního dna či refluxu jícnu. Na přednášce se dozvíte, jak diastázu diagnostikovat, proč rozestup některým maminkám po porodu nemizí, dostanete doporučení, na co se s diastázou soustředit při nošení miminek a jak s diastázou pracovat a cvičit v běžném životě.

Látkování

Stáňa Musilová, Bamboolik

Nezamlouvá se Vám používání jednorázových dětských plenek, ale nemáte zkušenosti s látkováním? Na této přednášce se dozvíte základní informace o látkových plenkách. Jaké typy existují, jaké mají vlastnosti, jak je používat a jak s nimi cestovat.

Hypnoporod, bonding a šestinedělí

Andrea Kapitánová, Jemné zrození

Miminko teprve čekáte a přemýšlíte o tom, jaký bude váš porod? Ráda byste se informovala o relaxačních technikách, které vám pomohou se uvolnit a porod si užít? Kromě vysvětlení pojmu Hypnoporod a ukázky vizualizace, si také popovídáme o důležitosti bondingu a příjemného šestinedělí.

Seznamte se s BLW

Mgr. Lucie Ernstová, Čas pro rodinu

Ještě jste nezačali s příkrmy a váháte, jak na to? Lucie Vám představí metodu BLW nebo-li baby-lead weaning, která je v posledních letech poměrně populární. Dáváte dětem jídlo již od začátku přikrmování po kouscích a dítě si samo vybírá, kdy bude jíst, co bude jíst a kolik toho bude jíst. A hlavně, jí samo, není krmeno. Jedná se o respektující přístup ke stravování.

Cena balíčku
Minikurz Nošení dětí s radostí a lehkostí + 12 přednášek

1 590 Kč

690 Kč

Nabídka platí pouze do pondělí 28. 2. 2022.

Videa budou dostupná v členské sekci na webu www.mishanovakova.cz a budete k nim mít přístup na jeden rok od zakoupení. 

Kdo vás minikurzem provede?

Ing. MICHAELA NOVÁKOVÁ alias MISHA

Jsem lektorka nošení Trageschule DIDYMOS a zakladatelka Kouzla nošení – festivalu o kontaktním rodičovství a nošení dětí, jehož čtvrtý ročník proběhne 17. září 2022 v Praze. 

Nošení se věnuji od roku 2015, festival přivítal již téměř 1500 rodičů a mými online kurzy prošlo více než 2 000 rodičů. 

V tomto minikurzu se podíváme na zoubek strachu, který bohužel bývá často důvodem, že si rodiče nošení raději rozmyslí. 

Nošení není pro každého, ale je škoda se nechat odradit, pokud by to vyřešila jen znalost správných informací. 

Pojďte se mnou objevit kouzlo nošení!  

Misha Nováková