7týdenní kurz

nošení dětí
jednoduše
a bezpečně

pro mírně
pokročilé

Máte neodložitelné miminko?

Bolí vás tělo od neustálého nošení v rukách?

Pláče vaše miminko často?

Potřebujete volné ruce?

Chcete volnost při cestování?

Rádi byste nosili, ale nevíte si s tím rady?

Bojíte se miminko navázat do šátku nebo nosítka?

Už nosíte, ale zasekli jste se u něčeho?

Jestli jste si alespoň na jednu otázku odpověděli ano,
pak je tento kurz přímo pro vás!

PRO KOHO JE KURZ VHODNÝ?

Vezmeme to
od píky!

Kurz je vhodný pro maminky a tatínky, kteří nikdy nenosili! Naučíte se se šátkem i nosítkem od úplného základu. Možná vás napadá, proč se tedy jmenuje pro mírně pokročilé? Je to z toho důvodu, že kurz pro začátečníky je hlavně plný teorie. A zde se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu - praxi!

Vylepšení dovedností

Stejně tak je kurz vhodný pro rodiče, kteří už nějaké zkušenosti mají, ale buď si svými nosícími schopnostmi nejsou jistí nebo umí jen základní úvaz či znají jen nosítko a chtějí se toho naučit více.

Využití nejen doma

Jste dula, laktační poradkyně nebo jiná odbornice v péči o miminka či rodiče? Detailnější znalost nošení dětí by se vám hodila, ale nepotřebujete se stát certifikovanou lektorkou nošení? Pak je tento kurz právě pro vás.

CO VŠE VÁM KURZ NABÍDNE?

Úvazy

V kurzu se naučíte základní úvazy do šátku na břicho, bok i záda. Ukážeme si, který úvaz si můžete předvázat, ve kterém nejlépe nakojit či ze kterého se dítě zaručeně nevymotá. Z představy navazování na záda se vám dělá až mdlo? Naučím vás několik způsobů, jak dítě na záda bezpečně dostat.

Nosítka

Projdeme si názorně 4 kategorie nosítek, jak se které nosítko liší, kam se co zaváže nebo zacvakne, u kterých se kříží popruhy, kde je jaký bederák, co se jak nastavuje... Ono totiž není úplně pravda, že nosítka jsou jednodušší, než vázání šátku...

Podporu
a komunitu

Na internetu sice najdete skoro vše, ale kdo vám potvrdí, že to, co jste našli, je správně? Kdo opraví úvaz a poradí triky, jak to nemít povolené a kde co utáhnout? Mít kolem sebe podporu a navíc i spřízněné duše, které řeší to samé, je k nezaplacení.

Odkládání

Ukázka bezpečného odkládání miminka se často opomíjí! Tak my si na to posvítíme!

Oblékání

Oblékání při nošení bývá velký oříšek! Moc horko nebo naopak zima? Stačí znát pár tipů a hned vám bude skvěle!

Kojení

Skutečně to při nošení jde a není to tak složité. Zejména jeden z úvazů je pro kojení jako stvořený, ale i v ostatních úvazech či nosítku to je jednoduché, když se ví, jak na to.

Realita

Miminko úspěšně navážete nebo dáte do nosítka a najednou začnete řešit, jak fungovat v běžném životě. Třeba kam si dát věci, když jdete ven a co si vlastně vzít? Nebo jak se jinak dá využít šátek než jen na nošení?

Údržba

Každá příměs šátku potřebuje něco jiného. Něco se smí prát v pračce, něco se může jen v ruce. Něco se má žehlit, u něčeho si musíte dát pozor na sklady, něco se nesmí věšet, ani ždímat a ještě navíc řešit teplotu vody... Jak se starat o nosítko a co s přezkami při praní. Jednoduchý manuál vám ušetří spousty hledání.

Oprava

Vytáhnout si na šátku očko je otázka vteřiny! A co pak s tím? To už na ten šátek raději nebudete ani sahat... Nebo jej odnesete někomu, kdo to umí, budete nějakou dobu bez šátku a ještě vás to bude stát peníze. Přitom je to celkem jednoduché si to opravit, jen vědět, co a jak.

Zdá se vám toho najednou moc,
co zatím nevíte?

Byla by velká škoda, kdyby vás to od nošení odradilo… 

Co se do toho
pustit spolu?

Své zkušenosti, různé informace, postupy, tipy a triky jsem sbírala léta. Mnoho z nich jsem bohužel získala až po tom, co jsem byla už v nosícím důchodu. Vy ale nemusíte hledat, zkoumat a čekat. Stačí, když přijmete moji pomocnou ruku a vykročíme po té krásné cestě kontaktního rodičovství spolu. 

Kdo jsem?

Jmenuji se Míša Nováková, jsem certifikovanou lektorkou Trageschule DIDYMOS a zakladatelkou Kouzla nošení – festivalu o kontaktním rodičovství a nošení dětí. Nosila jsem až svoji mladší dceru, protože se synem jsem to neznala. A dodnes je mi to líto! Mým cílem a úkolem je nabídnout rodičům co nejširší informace, aby si mohli vybrat. S čím poté sami souzní, je již plně na nich. Předávání mých zkušeností a znalostí mě neskutečně baví, a proto průběžně vznikají i tyto online kurzy, aby bylo nošení dostupné skutečně pro každého!

Co bude náplní
online kurzu?

Strávíme spolu 7 týdnů

Od 26. dubna do 13. června 2021

1. týden

Začneme základním úvazem kříž s kapsou uvnitř a ukážeme si další možné způsoby tohoto úvazu. Ukáži vám, jak a proč vázat ambulantní uzel a jak použít kroužky. Projdeme si pár ukázek celovázacích neboli bezpřezkových nosítek

2. týden

Naučíme se úvaz dvojitý kříž, který se dá používat od narození a dá se celý předvázat. Ukážeme si, jak upravit šátek pro kojení. Prozkoumáme polopřezková neboli hybridní nosítka

3. týden

Natrénujeme úvaz smyčka na bok a ukážeme si Ring Sling (šátek s kroužkem). Probereme celopřezková nosítkajak se oblékat

4. týden 

Tento týden začneme s prvním úvazem na záda – batohem! A projdeme si různé způsoby, jak dítě na záda dostat adekvátně k jeho věku, jak v šátku, tak nosítku. 

5. týden

Druhým úvazem na záda bude Double Hammock. Přehlídku nosítek zakončíme onbuhimem. Vše zakončíme pár tipy a triky k nošení. 

6. týden

V tomto týdnu budete mít možnosti si kolektivně vybrat hlasováním, jaký úvaz budete chtít – klokan, dvojitý kříž na záda či úvaz na bok (s/bez posuvného uzlu). Završíme to povídáním o péči o šátky i nosítka a jak si jednoduše opravit vytáhnuté očko u šátku/šátkového nosítka. 

7. týden

Celý kurz budete mít moji podporu. Poslední týden bude “doháněcí”, abyste měli prostor projít to, co během předchozích týdnů nevyšlo a můžete se ještě zeptat, na co budete potřebovat. 

Cena kurzu

Když jsem začala počítat skutečnou hodnotu tohoto kurzu, tak jsem v půlce a 15 tisících přestala… Ano, čtete dobře. Pokud si vezmete, kolik času by u vás strávila lektorka nošení, která má hodinovou sazbu kolem 1000 – 1500 Kč, kolik workshopů či přednášek byste si museli koupit nebo kolik vašeho času byste strávili hledáním všech těch informací, u kterých byste si stále nebyli jistí, jestli je to to ono, tak se skutečně v takovýchto částkách pohybujeme. 

 Ale já bych si přála, abyste se v té ceně cítili dobře 

jak vy, tak já, proto takovou cenu nedám. 

 

 

Cena za 7týdenní kurz

JE 4 490 KČ*

To je cena cca tří průměrně dlouhých návštěv lektorky nošení nebo dvou sezení u dobrého specialisty, pokud špatná technika nošení miminku uškodí. Nemluvím o pár designových kouscích oblečení pro miminko. Nebo dvou návštěvách kadeřnice či kosmetického salonu.

 A tady se toho naučíte podstatně více, než za tři setkání s lektorkou nošení… Naučíte se toho o mnoho více, než kdybyste se do toho pustili sami. Navíc vám ty znalosti zůstanou napořád! 

* Je možné platit na 3. splátky po 1 600 Kč. Při platbě budete přesměrováni na můj druhý web www.kouzlonoseni.cz. Nejsem plátce DPH.

Reálná hodnota

NEVYČÍSLITELNÁ

Kolik stojí pocit jistoty, že svému miminku neublížíte? Že se mu budou dobře vyvíjet kyčle a páteř? Nebo že dopřejete miminku přesně to, co potřebuje, což je fyzický kontakt? Každá maminka by dala cokoli, aby se její miminko cítilo lépe při nemoci nebo když není ve své kůži. A vzpomeňte si na cestování! Nošení vám dá křídla (a nepotřebujete ani Redbull :D). Nebo kolik stojí hodina vašeho času, kterou byste mohli věnovat raději svým dětem?

NAVÍC V PARTĚ SE TO LÉPE TÁHNE! Moje podpora, know-how, skupinová energie a drive.

Co vám kurz přinese

POZITIVA

✨ flexibilitu, můžete jít vlastním tempem a vracet se
✨ skupinovou energii a inspiraci
✨ jistotu, že máte správné informace
✨ záruku, že nosíte své miminko zdravě
✨ sebevědomí, že nošení je normální
✨ bezpečí pro vaše miminko
✨ pohodlí vaše domova 
✨ úsporu času i financí

Výsledek

ZARUČENÝ

Budete vědět vše, co potřebujete pro spokojené nosící období. Budete sebejistí nosící rodiče, kteří vědí, co dělají, jak to dělají a proč to dělají. Už nebudete zdrcení dobře míněnými radami svého okolí, které jsou ale úplně mimo.

Nemusíte hledat, shánět, přemýšlet, co ještě nevíte. Trávit hodiny a hodiny googlením. Porovnáváním, co je dobře a co špatně. A pochybovat nebo mít strach

KURZ UZAVÍRÁ SVOJE BRÁNY
16. DUBNA VE 23:59 HODIN!

Na co víc se můžete těšit?

PDF návody
a check listy

Ke každému úvazu dostanete podrobný PDF návod a další přehledné materiály.

Uzavřenou FB skupinu

Největším přínosem často bývá motivace, společné nadšení a kolektivní sdílení. Občas nás ostatní táhnou kupředu a občas nám udělá dobře, že i druzí májí podobné patálie.

Moji podporu

Během celého 7 týdenního kurzu vám budu pevnou oporou, motivací, rádcem i naslouchajícím. Kurz vám po skončení bude dostupný celý rok!

Živé vysílání

Každý týden budete mít prostor se mě živě online ptát na cokoli vás bude zajímat a budeme spolu řešit vaše úvazy v praxi.

A to stále není všechno!

BONUS

v hodnotě 990 Kč

Přednáška Proč byste měli chtít nosit od Mgr. Daniely Šmolíkové z Didymos.cz

FAST ACTION BONUS

v hodnotě 600 Kč
při objednávce a platbě kurzu do půlnoci 12. 4. včetně

30 minutová individuální konzultace nošení se mnou během kurzu


CENA KURZU
S BONUSY

PŮVODNÍ CENA
6 080 KČ

CENA EXKLUZIVNĚ PRO VÁS
4 490 KČ

Možnost využít tří splátek po 1 600 Kč každá.  

Co vše za tuto cenu dostanete?

 • Instruktážní videa pro 7 úvazů – každý ukázán ve třech různě dlouhých videích (velice detailní dlouhé video s komentáři, video bez komentáře s náznaky důležitých pohybů a vázání v reálném čase)
 • Instruktážní videa pro výběr a nastavení nosítek
 • Moje know-how, podporu, vyslechnutí a zpětnou vazbu během kurzu
 • Uzavřenou komunitu skvělých rodičů na stejné nosící vlně
 • Živé odpovídání na vaše dotazy každý týden 
 • PDF návody a materiály
 • Roční přístup ke kurzu
 • Přednášku Proč byste měli chtít nosit od Mgr. Daniely Šmolíkové
 • 30 minutovou individuální online konzultaci se mnou během kurzu* 

* Při platbě do 12. 4. 2021

Co více o kurzu potřebujete vědět?

 • Termín od 26. dubna do 13. června 2021
 • Bude probíhat ve facebookové uzavřené skupině
 • Vše bude přehledně členěno v jednotlivých FB Průvodcích
 • Každé pondělí budou vložena nová videa a materiály pro daný týden
 • Prostřednictvím vlákna na dotazy se můžete ptát, na co budete potřebovat
 • Můžete sdílet své každotýdenní pokroky ve vlákně na sdílení 
 • Živé odpovídání na vaše dotazy koncem týdne
 • PDF návody a materiály si můžete stáhnout a vytisknout
 • Do kurzu budete mít přístup celý rok
 • Kurz nezahrnuje komunikaci se mnou přes soukromé zprávy, email či telefon

Často kladené otázky

Pro koho je kurz určen? 

Pro maminky i tatínky, kteří chtějí nosit své děti s láskou, jednoduše a bezpečně. Není podmínkou umět vázat nebo nastavovat nosítko, vše se naučíme znovu od základů. Také pro rodiče, kteří nosí v jednom úvazu na břiše či zádech a chtějí se naučit i další úvazy nebo chtějí zjistit možnosti různých nosítek. 

Kolik mi to zabere času týdně? 

To bude hodně individuální. Délka videí se bude lišit dle tématu, ale v průměru budou 2 – 4 videa týdne o délce cca 15 – 45 minut. U úvazů se můžete opět těšit na tři časově rozlišné délky – dlouhé video s podrobným komentářem, kratší video bez komentáře, ale s důrazem na podstatné pohyby a nejkratší video vázání v reálném čase. Kolik studiu materiálů a hlavně praktického zkoušení tomu věnujete, bude čistě na vás. 

Musím stíhat jednotlivé moduly každý týden?

Nemusíte, můžete si zvolit své individuální tempo. Výhodou držení tempa v rámci prvních 7 týdnů je moje podpora na živých vysíláních, při dotazech i zpětná vazba k vašim praktickým úvazům. 

Proberou se všechna nosítka na trhu? 

Bohužel ne. Na to by nestačil ani roční kurz, nosítek je skutečně velké množství. Pokusím se vybrat reprezentativní vzorek ke každé ze 4 kategorií, abyste dostali nejpodstatnější informace, v čem se liší a co a jak nastavovat. 

Bude odpovězeno na každou moji otázku/zhodnocen každý můj úvaz/nasazení nosítka? 

Budu se snažit být největší oporou a pokrýt co nejširší množství dotazů i zpětných vazeb. Nicméně jedná se skupinový online kurz, ne o individuální školení.  

Jak dlouho budu mít do kurzu přístup? 

Do kurzu budete mít přístup jeden rok od začátku kurzu, tzn. do 26. 4. 2022. 

Pokud si vyberu platbu na splátky, kdy bude 2. a 3. splátka? 

Při platbě na splátky musí být druhá splátka uhrazena nejpozději do 5. května 2021 a třetí splátka do 19. května 2021.